Görme Engelliler

Ev Hanımlarımıza Bilgisayar Kursu

Ev Hanımlarımıza yönelik Temel Bilgisayar Okur-Yazarlığı Kursunun Belge Töreni yapıldı.

Ev Hanımlarımıza yönelik Temel Bilgisayar Okur-Yazarlığı Kursunun Belge Töreni yapıldı. Yaklaşık 32 saat süren bilgisayar kursunun 1. döneminin bitmesiyle kursiyerlere sertifika töreni düzenlendi. Törene, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Ergin, Kurs Öğretmeni Songül Gültekin Vardi ve kursiyerler katılım gösterdi.

 

Yapılan sertifika töreninden Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük “Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Açtığı Kurslarla birçok vatandaşımıza Açtığı kurslarla hizmet veriyor. Bu da kurslara katılan vatandaşlarımızın ellerindeki sertifikalar sayesinde kolaylıkla iş bulma imkânı sağlıyor” dedi.  

 

68 yaşındaki Solmaz Akyüz gençlere örnek oldu. Kursun en büyüğü olan 68 yaşındaki Solmaz Akyüz, ilerleyen yaşına rağmen “Öğrenmenin yaşı yoktur” ilkesini kendisine örnek olarak, genç nesle de örnek olmayı başarmış. Bilgisayar sınıf başkanlığı da yapan Solmaz Akyüz “Yaşımın ilerlemesine rağmen Halk Eğitim’in açtığı Bilgisayar kursuna katıldım. Sınıfın en büyüğü olduğum içinde beni sınıf başkanı seçtiler. 1. dönemi başarıyla tamamlayıp 2.döneme geçiş yaptım. Bu zamana kadar öğrendiklerimle, şehir dışında yaşayan çocuklarım ve torumla internet üzerinden konuşup hasret gideriyorum. Bu benim için en büyük mutluluk kaynağıdır” dedi.